Bez dobrego hostingu nie możemy mówić o stronie internetowej, bez niego to jedynie zwykły kod HTML. Dlatego spróbujmy sobie odpowiedzieć na pytanie, czy tak właściwie jest ten hosting? Najprościej mówiąc, jest to miejsce w sieci, w którym możemy umieścić nasze pliki. Aktualnie, taką usługę oferuje naprawdę wiele firm, przedstawiając wiele różnych opcji, które z mogą zawrócić w głowie. W tym artykule spróbujemy trochę przybliżyć ten temat.
Zaczniemy od tego, jakie rodzaje hostingów są obecnie dostępne na rynku.
1. Hosting współdzielony jest pierwszą i chyba najpopularniejszą opcją, ze względu na najniższe koszty. Polega na tym, że wykupujemy dla plików naszej strony miejsce na serwerze, na którym znajdują się też inne witryny. Niska cena bierze się jednak stąd, że jeżeli inne strony, obecne na naszym serwerze generują duży ruch, to spowalniają one działanie naszej. Ze względu na swoją cenę jest to bardzo atrakcyjna opcja dla nowych witryn, które nie mają jeszcze dużego ruchu, bo zawsze w późniejszym czasie, gdy nasza strona zbierze grono odwiedzających, możemy przenieść ją na inny hosting. Zobacz polecane hostingi na: https://top10host.pl
2. Prywatny serwer wirtualny tutaj sprawa wygląda podobnie, że udostępnia się nam serwer, z którego korzystają już inne witryny. Różni się jednak od hostingu współdzielonego, że serwer jest podzielony na mniejsze serwery wirtualne, czyli każda strona dostaje swoją, niezależną część całego dostępnego miejsca.
3. Serwer dedykowany to najczęściej najdroższa, ale najbardziej korzystna opcja, w które wykupujemy serwer na własność. Nie musisz wtedy udostępniać miejsca innym witryną i masz do niego pełen dostęp. Pomimo wysokiego kosztu, warto rozważyć tą opcje, jeżeli naszą stronę odwiedza 100 000 osób w okresie miesiąca.
Gdy podejmiemy już decyzję, który rodzaj hostingu, będzie najlepszy do potrzeb naszej witryny musimy zacząć rozglądać się za konkretną firmą, która udostępnia taką usługę. Porównując ich oferty warto zwrócić uwagę na kilka elementów:
- Ilość miejsca na pliki – czyli to, ile miejsca na nasze pliki, daje nam nasza oferta. Pamiętaj też, że jeżeli chcesz rozwijać swoją stronę, to każdy dodany tekst lub zdjęcia, zajmuje coraz to więcej miejsca.
- Ilość domen i poddomen, które możesz podpiąć pod hosting (dzięki domenom uzyskujesz adresy strony, a poddomenom, jej podstrony).
- Możliwość utworzenia skrzynek mailowy, sprężonych z twoją witryną (dla ciebie i na przykład twoich pracowników).
- Bezpieczeństwo naszej strony, sprawdź, czy w cenie hostingu jest zabezpieczenie SSL lub czy oferta posiada opcje jego dokupienia. Miej na uwadze, że wiele osób staje się bardziej świadomych zagrożeń, które czekają na nas w sieci i wchodzi jedynie na zabezpieczone strony.
- Limity transferu danych.
- Forma rozliczenia, czy wymagana jest opłata z góry za cały rok, czy możesz podzielić płatność.
- Dostępne formy wsparcia – telefon, e-mail, chat na żywo, które mogą być przydatne w przypadku. gdy potrzebna będzie pomoc techniczna.
Pamiętaj, że wybór hostingu, chodź nie jest decyzją na całe życie, to warto się przy tym dobrze zastanowić. Starannie przeczytaj wszystkie informacje, zwróć uwagę na wszelkie promocje i poszukaj, czy nie ma ukrytych opłat. Mam nadzieję, że powyższe wskazówki Ci w tym pomogą.
info24
Related posts
Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.
Stay connected