Rozważając kupno komputera, zwłaszcza mając ograniczony budżet, warto zainteresować się tematem sprzętu poleasingowego . Tłumacząc co kryje się pod tym tajemniczym określeniem: komputery poleasingowe to nic innego jak komputery używane, służące wcześniej w dużej firmie mającej je dzięki usłudze usłudze leasingu, odkupione i odnowione przez firmę zajmującą się ich dystrybucją. Pytanie jak prezentuje się jakość takiego sprzętu nasuwa się samo, ale jakie jest na nie odpowiedź?

Komputery poleasingowe

Komputery poleasingowe ze względu na naturę oferty leasingu to komputery dwu-trzy letnie. Przy eksploatacji sprzętu typowej dla użytkowania przy pracy, taki komputer jest w bardzo dobrym stanie technicznym, nadal wydajny i noszący znikome ślady zużycia. Jako, że poprzednim właścicielem komputera była firma, a sam sprzęt służył do pracy, można spodziewać się, że urządzenie było traktowane z szacunkiem. W końcu pracownik który nie szanuje własności swoje chlebodawcy nie zagrzewa w poważnej firmie długo czasu. Wszelkie uszkodzenia, wady techniczne, jakie komputer poleasingowy mógłby mieć zostały naprawione przez sklep zajmujący się jego dystrybucją, zatem potencjalny nabywca nie musi się bać zakupu niesprawnego sprzętu. Także warto tu też pamiętać, że firmy zajmujące się sprzętem poleasingowym dają gwarancję na sprzedawane przez siebie produkty, tak jak przy nowym sprzęcie. Nabywca nie jest więc w przypadku problemu pozostawiony sam sobie.

Parametry techniczne sprzętu poleasingowego?

A jak wygląda sprawa parametrów technicznych takiego sprzętu? Firmy decydujące się ofertę leasingu nabywają sprzęt najnowszy. Oznacza to, że komputery poleasingowe są nowoczesne, wyposażone w aktualne nowinki i rozwiązania techniczne. Tak naprawdę dwa-trzy lata dla rozwoju produktów na rynku komputerowym to jest całkiem niewielki okres czasu. Tymczasem sprzęt używany jest niejednokrotnie znacznie tańsze od nowego, co sprawia, że w stosunkowo niewielkiej cenie można uzyskać bardzo dobry, wydajny oraz nowoczesny sprzęt.

Trzeba jednak zawsze pamiętać, że komputer poleasingowy jest nadal sprzętem używanym. Ta informacja ma jednak mniejsze znaczenie, niż mogłoby się wydawać. Dla potencjalnego nabywcy taki komputer będzie od nowej sztuki ze sklepu różnił się co najwyżej nieistotną rysą na obudowie. Komputery aktualnie często zużywają się wolniej niż następuje postęp technologiczny, więc nie trzeba też obawiać się skróconego żywota sprzętu, a przypominając, komputer poleasingowy jest komputerem wciąż nowoczesnym. 

Wszystkie te zalety sprawiają, że komputery poleasingowe stanowią bardzo ciekawą ofertę, dla każdego kto chciałby wyposażyć się niskim kosztem w nowoczesny i dobry jakościowo sprzęt. Tą opcją powinny zainteresować się zarówno osoby szukające sprzętu do celów prywatnych jak i przedsiębiorcy małych oraz średnich firm.

Serwis laptopów poleasingowych Pruszków

Jeżeli masz problem ze swoim laptopem, koniecznie skontaktuj się z serwisem RTech w Pruszkowie. Wspomniany serwis laptopów Pruszków dokona darmowej diagnostyki i wyceny Państwa uszkodzenia. Jeżeli oferta będzie zadowalająca, dokonają Państwo decyzji czy warto zainwestować w naprawę obecnego urządzenia czy też należy rozważyć zakup nowego. RTech to nie tylko serwis komputerowy, to także miejsce gdzie dokonasz precyzyjnego lutowania różnego rodzaju elementów / elektroniki.