Zestaw solarny do kampera to doskonały sposób, aby uczynić kampera pojazdem w pełni samowystarczalnym. Jest łatwy w instalacji i może być używany w każdych warunkach, nawet jeśli nie masz dostępu do sieci energetycznej. Zestawy solarne do kamperów zawierają zazwyczaj, regulator ładowania, panel i akumulator. Możesz usiąść wygodnie i cieszyć się jazdą wiedząc, że Twoje źródło zasilania jest zawsze gotowe!

Dlaczego warto wyposażyć swojego kampera w zestaw solarny?

Korzystanie z zestawu solarnego w kamperze przynosi wiele korzyści. Energia słoneczna to przyjazny dla środowiska sposób na oszczędzanie pieniędzy i energii, a także wyeliminowanie konieczności dokonywania kosztownych napraw. Co najważniejsze, jest to wygodne rozwiązanie!

Zestawy solarne można zainstalować w ciągu kilku godzin i zapewniają one energię potrzebną do zasilania urządzeń bez konieczności korzystania z akumulatorów lub prądu z sieci. Sam zestaw składa się z paneli słonecznych i akumulatorów, które współpracują ze sobą w celu pochłaniania światła słonecznego i przekształcania go w użyteczną energię elektryczną.

Dobrym pomysłem jest wybór wysokiej jakości zestawu solarnego do kampera. Zapewni to jego trwałość przez co najmniej dziesięć lub piętnaście lat, więc jeśli obawiasz się, że Twoje potrzeby mogą się zmienić, lepiej wybrać zestaw solarny wyższej jakościZestaw solarny do kampera wyższej jakości będzie miał dłuższą żywotność i wyższą moc niż zestaw przeciętny.

Z czego się składa i jak działa zestaw solarny na kampera

Zestaw solarny do kampera składa się z wielu pojedynczych elementów, które współpracują ze sobą, umożliwiając zasilanie kampera energią słoneczną. W większości zestawów znajdują się:

  • Panele słoneczne – są to panele, które pochłaniają światło i przekształcają je w energię.
  • Kontroler ładowania – to urządzenie utrzymuje akumulator w stanie naładowania i pomaga zapobiegać uszkodzeniom spowodowanym przeładowaniem
  • Akumulatory – przechowują energię wytworzoną przez panele.
  • Wskaźnik naładowania – informuje o ilości energii zgromadzonej w akumulatorze w danym momencie.

Akumulator przechowuje energię z paneli słonecznych w ciągu dnia i jest wykorzystywany do zasilania instalacji elektrycznej w nocy. Regulator ładowania reguluje przepływ energii elektrycznej z paneli słonecznych do akumulatora. Panele słoneczne są montowane na dachu kampera, w kierunku południowym, i wytwarzają energię elektryczną ze światła słonecznego. Ilość wytwarzanej energii elektrycznej zależy od ilości światła słonecznego padającego na panele w danym okresie czasu. Rodzaj zastosowanego panelu również ma wpływ na ilość wytwarzanej energii elektrycznej.

Zestawy solarne do kamperów

Podsumowanie

Zestaw solarny na kampera to świetny sposób na rozpoczęcie korzystania z energii słonecznej podczas podróży. Jest prosty, niedrogi i łatwy do zainstalowania.