Styl glamour to styl oparty o eklektyzm. Łączy w sobie elementy klasyczne z nowoczesnymi dlatego salon w stylu glamour może być nowoczesny lub zdecydowanie stylowy, klasyczny. Wybierając lampy glamour, lampy glamour do naszego salonu musimy uwzględnić jaki styl glamour w nim panuje.

Lampa glamour klasyczna.

lampa glamour klasyczna będzie w dużej mierze oparta o tradycyjne sprawdzone wzornictwo. W takiej lampie glamor będzie pojawiał się motyw kryształów lub forma nawiązująca do klasycznych żyrandoli. Jak już zostało napisane we wstępie, styl glamour lubi eklektyzm dlatego często dla tradycyjnej formy wykorzystuje nowoczesną realizacje. Taka zabawa formą i tworzywem jest charakterystyczna dla stylu fusion, który jest chętnie wykorzystywany w stylu glamour.

Lampa wisząca glamour ATLANTA 90 (foto: IdealMeble.pl)

Najważniejsze w lampie glamour jest światło im jest go więcej zarówno w formie bezpośredniej jak i załamanej, rozproszonej tym lepiej,

Lampa glamour nowoczesna

O lampie glamour nowoczesnej mówimy, gdy mamy do czynienia z reguły z dość prostą formą wykonana z błyszczących materiałów. Z reguły jest to metal w kolorze złota, srebra, ale po wprowadzeniu efektu chromu może być też to inny kolor np.: czerń.

Lampa wisząca glamour Ring Circle 40+60+80 LED NA 1 PODSUFITCE (foto: IdealMeble.pl)

Pięknie prezentują się lampy w kształcie złotych lub srebrnych okręgów. Minimalistyczna forma ale bardzo efektowna i spektakularna, chętnie wykorzystywana w ostatnim czasie w aranżacjach w stylu glamour.

Jakie lampy glamour wybrać?

Jeśli do jednego wnętrza potrzebujemy więcej niż jednej lampy wiszącej glamour, lub lampy wiszącej i kinkietów, lamp stołowych czy podłogowych, a nie czujemy się na siłach dobierać lampy różnych typów warto zwrócić uwagę na lampy występujące w serii, lub w przypadku nowoczesnych, prostych form, lampy pochodzące od jednego producenta. Lampy od jednego producenta powinny mieć taki sam lub podobny odcień złota czy srebra.

Lampa stołowa glamour BOTTEGA w stylu art deco (foto: IdealMeble.pl)

Stolik glamour.

Urządzając salon trudno pominąć niewielki ale bardzo potrzebny mebel – stolik kawowy. Jeśli nasz salon jest w stylu glamour warto aby wybór padł na stolik glamour.

Stolik rozkładany ART DECO 3 (foto: IdealMeble.pl)

Stolik w tym stylu z reguły wykonane są z metali w kolorze srebra lub złota. Chętnie wykorzystywane jest też szkło lub marmur, w tańszych wersjach imitacja marmuru.

Sofa glamour

Trudno sobie wyobrazić salon bez sofy, czy narożnika. Jeśli szukamy sofy glamour warto zainteresować się meblami w stylu chesterfield. Sofa chesterfield jest często nazywana sofą glamour, jeśli do tego do takiej sofy dołożymy błyszczące pinezki, nóżki i guziki kryształowe to zrozumiemy, dlaczego właśnie sofy chesterfield tak często wykorzystywane są do aranżacji w stylu glamour.

Sofa Glamour Elba 2 os. z kryształkami (foto: IdealMeble.pl)