Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, dlatego już dziś warto przejrzeć najatrakcyjniejsze oferty obozów letnich dla dzieci i młodzieży. To idealny sposób na zapewnienie nie tylko niezapomnianych wrażeń, ale również okazja do rozwoju naszego dziecka. Jeśli jednak nadal zastanawiasz się, czy obóz letni to odpowiednia forma wypoczynku dla twojego dziecka, to zachęcamy do zapoznania się z tym artykułem.


1. Szkoła samodzielności


Wydawać by się mogło, że 7-dniowy pobyt na wakacjach nie wpłynie znacząco na rozwój naszego dziecka- nic bardziej mylnego! Ponieważ najczęściej taki wyjazd jest równoznaczny z pierwszą tak długą rozłąką z rodzicami. Od pierwszego dnia w młodym człowieku wzrasta więc poczucie odpowiedzialności za samego siebie. Sam decyduje, w co się ubrać, na co wydać kieszonkowe oraz kiedy umyć zęby. Z każdym rokiem te umiejętności się rozwijają, a nasze dzieci stają się coraz bardziej samodzielne.


2. Doskonale zorganizowana zabawa


Na obozach letnich nie ma miejsca na nudę! W przeciwieństwie do spędzania wakacji w domu, gdzie zazwyczaj już w drugim tygodniu od rozpoczęcia wakacji dzieciom zaczyna doskwierać brak zajęć i czasu spędzanego z kolegami w szkole. Wakacyjne wyjazdy z rodzicami są super, ponieważ pozwalają wzmacniać rodzinne więzi, jednak po kilku dniach lepienia zamków z piasku wkrada się monotonia. Brak rówieśników również w takiej sytuacji działa na niekorzyść i tygodniowe wakacje z rodzicami stają się nudne. W przeciwieństwie do programów obozów letnich, które zostają odpowiednio przygotowane pod kątem grupy wiekowej oraz zainteresowań, a bogata oferta (do wyboru aż 26 tematów przewodnich naszych obozów letnich) sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Kolonie i obozy letnie ViaCamp.pl


3. Przyjaźń nie tylko na lato


Wakacyjny obóz to przede wszystkim okazja do poznania nowych osób, a dzięki obozom tematycznym, dziecko ma okazję poznać rówieśników z podobnymi zainteresowaniami. Przyjaźnie zawiązane na takich koloniach są niezwykłe, nie tylko z uwagi na wspólny temat do rozmów, ale dlatego, że zyskuje się przyjaciół, z którymi można dzielić swoją pasję. W dobie Internetu utrzymanie przyjaźni zawartych na obozach letniskowych jest o wiele prostsze niż 30 lat temu. Jeśli obawiasz się, że Twoje dziecko nie odnajdzie się wśród tylu nowych osób, to możesz spać spokojnie. Nasze kolonie są skierowane również na integrację dzieci, poprzez wspólne zadania i zabawy, co pozwala na wyjście ze strefy komfortu i przekonanie się, że to nic strasznego.

4. Rozwój dziecka


Na rozwój człowieka ma wpływ wiele czynników, jednym z najważniejszych są ludzie, których poznajemy i doświadczenia, jakie z nimi dzielimy. Podczas wyjazdu na tematyczny obóz letni dziecko rozwija nie tylko swoje umiejętności, ale również swoją emocjonalność. Uczy się pracy w grupach, dzielenia obowiązkami, zaufania a co najważniejsze umiejętności wyrażania własnej opinii.

5. Podróże kształcą.


Jeśli nie masz możliwości w okresie wakacyjnym skorzystania z urlopu w pracy, ale chcesz zapewnić swojemu dziecku możliwość odkrywania nowych miejsc przy zachowaniu jego bezpieczeństwa, to jesteś w dobrym miejscu. Nasze obozy tematyczne organizujemy w najpiękniejszych regionach w Polski, czyli na Mazurach i Kaszubach, co jest gwarancją zdrowych wakacji. Pobyt z dala od zgiełku miasta pozwala obcować z naturą oraz wyciszyć się po stresującym roku szkolnym.


6. Rozwój zainteresowań


Programy obozów letnich niezwykle ewoluowały w ciągu ostatnich lat. Dziś wyglądają zupełnie inaczej niż za czasów naszych rodziców. Wiedząc, jak ważny jest rozwój zainteresowań wśród dzieci i młodzieży stworzyliśmy 26 tematycznych obozów letniskowych, wśród nich znajdują się np. obóz quadowo-przygodowy, ASG-militarny, przygodowy lub paintballowy. W naszej ofercie dostępne są również obozy letnie, które podnoszą umiejętności jak obóz konny, fotograficzny czy DIY-artystyczny. Wyjazd na wakacje daje możliwość znalezienia nowego hobby, jak gra na gitarze czy taniec.


Jeśli tak jak my, uważasz, że warto wysłać dziecko na tematyczny obóz letni, zapoznaj się z naszą ofertą-zanim zabraknie wolnych miejsc 😉