Pierwsza z wielu doskonałości. Borderlands

Futurystyczny FPS, który zdobył uznanie wśród graczy różnej maści. Szczególnie tych, lubujących się w dynamicznych pierwszoosobowych strzelankach, gdzie akcja toczy się w jednym i niemal nieprzerwanym ciągu. Tu gracze wcielają się w postać, wybierając jedną z 4 dostępnych klas. Rozwijają ją do granic możliwości i stają się niezwykle śmiercionośnymi przeciwnikami dla każdego, kto spróbuje stanąć im na drodze.

Znajdź i zabij

W grze sterujemy postacią, wykonując kolejno zlecane nam przez tubylczą ludność zlecenia. Najczęściej są nimi zadania typu: zlokalizuj go i pozbaw życia. Znajdując się na powierzchni planety Pandora, której większą część stanowią wielkie i rozległe pustkowia, próbujemy dostosować się do panujących warunków społeczno-kulturalnych, które zmuszają każdego, kto chce godnie żyć, do walki o swoje.

Zadania to przyjemność

Wykonywanie poszczególnych zadań jest tu czystą przyjemnością i zwykle wiąże się z pozbawieniem życia wielu innych czarnych charakterów. Pozbawieniem życia w bardzo brutalny i agresywny sposób, nieraz zalewając się krwią oponentów, którzy za wszelką cenę chcą utrudnić nam zadanie.

Podsumowanie

Grafika Borderlands została stworzona w trójwymiarze z charakterystyczną grubą krawędzią, która bardzo przypomina kreskówkowe realia. Pierwsza część już kultowej gry, tak jak i jej następcy była oczywiście wielkim hitem. Po latach straciła może trochę na jakości grafiki, ale nic z pierwotnej dynamiki rozgrywki okraszonej krwią złoczyńców, którzy nie wiedza co czynią, stając nam naprzeciw.