Zakopane to idealna opcja dla wszystkich miłośników sportów zimowych, a mnogość atrakcji sprawia, że można wypoczywać biernie i aktywnie. Do dyspozycji są stoki narciarskie, skutery górskie, lodowiska, restauracje z regionalnym jedzeniem, baseny termalne i wiele więcej.

Gubałówka i Krupówki

Zakopane znane jest z atrakcji w postaci deptaka Krupówki, idealne miejsce na zakup pamiątek utrzymanych w górskim klimacie. Nie brakuje pysznych wyrobów regionalnych, dlatego warto przejść się po najpopularniejszej ulicy turystycznej. Jest wiele dodatkowych atrakcji, które miło zaskoczą, czyli przykładowo piwne SPA, muzeum Oscypka. Miłośnikom górskich wędrówek poleca się Gubałówkę, ze szczytu rozciąga się piękny widok na Tatry. Warto wjechać lub zjechać z niej kolejką liniowo-torową.

Skutery śnieżne Zakopane, czyli aktywny wypoczynek na górskich stokach

Podczas pobytu w Zakopanem warto wypożyczyć skuter śnieżny, aby móc pokonywać górskie stoki w bardzo efektowny sposób. Można to zrobić za pośrednictwem strony rideside.pl, w szybki i łatwy sposób. Jest to doskonała okazja do podziwiania ośnieżonych gór, wdychania świeżego powietrza, ścigania się, rywalizowania z innymi. Zobacz więcej na rideside.pl

skutery śnieżne Zakopane

Chwila relaksu na basenach termalnych

Błogi relaks zapewni pobyt na basenach termalnych, rewelacyjna opcja podczas zimowych dni, gdy łatwo zmarznąć. W Zakopanem i okolicach znajduje się wiele basenów geotermalnych, przy okazji można skorzystać z wielu dodatkowych atrakcji w strefie wellness, zabiegów SPA dla ciała i umysłu. Rozwiązanie to poleca się każdemu, kto chce zniwelować napięcie mięśniowe, dolegliwości bólowe, stres. Godne polecenia są różnego typu masaże, warto także spędzić czas w saunie i porządnie się wygrzać.

Dziecięca zabawa podczas przejażdżki kuligiem

Kulig nie jest przeznaczony wyłącznie dla dzieci, chociaż to właśnie one uwielbiają tego rodzaju formę rozrywki. Niezwykłą zabawą będzie przejechanie się tradycyjnymi saniami góralskimi, ciągniętymi przez konie lub nawet przez psi zaprzęg. Warto wybrać się tam zarówno samemu, jak i z drugą połową, a najlepiej całą rodziną. Najbardziej efektownie jest podczas przejażdżki kuligiem po zmierzchu, bo można liczyć na podziwianie pięknie oświetlonych ulic. Najlepszą atrakcją jest kulig zakończony ogniskiem, pozwala się wygrzać i dobrze zjeść, potańczyć przy ogniu w rytmach muzyki na żywo.

Rozrywka na lodowisku

W Zakopanem nie brakuje lodowisk, dlatego warto to wykorzystać i założyć łyżwy, które można wypożyczyć na miejscu. Będzie to świetna opcja dla osób, które chcą spędzić miło czas na świeżym powietrzu, trochę się poruszać.