Bardzo dużo osób zastanawia się nad tym zagadnieniem. Masz podobnie? Wszystko dlatego, że niedługo czeka cię taki zabieg? Kiedy wykonywane jest chirurgiczne usuwanie zęba? Okazuje się, że takich sytuacji jest całkiem sporo. Jak należy przygotować się do zabiegu? I wreszcie, ile to wszystko trwa w praktyce? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w dzisiejszym artykule.

Warto rozpocząć od tego, kiedy w ogóle chirurgiczne usuwanie zęba jest konieczne. Takich sytuacji wcale nie brakuje. Ogólnie chirurgia stomatologiczna Gdynia jest bardzo popularnym działem. Najczęściej zęby są usuwane przez stomatologów. Czasami jednak zwykły dentysta nie jest w stanie poradzić sobie z niektórymi elementami uzębienia obecnymi w jamie ustnej. Chodzi przede wszystkim o ósemki. Takie zęby muszą być usuwane chirurgicznie. Trzeba natomiast zauważyć, że nie są one koniecznie potrzebne do szczęścia. Wiele dorosłych osób chętnie decyduje się zatem na chirurgiczne usunięcie. Warto pamiętać, że nierzadko w okolicach tych zębów gromadzi się jedzenie, które nie jest łatwo usunąć itp. Wszystko dlatego, że ósemki są zlokalizowane na samych końcach łuków dolnych oraz górnych.

W jakich jeszcze sytuacjach konieczne jest chirurgiczne usuwanie?

Profesjonalny chirurg stomatolog bierze się do pracy, kiedy dany pacjent ma zęby zatrzymane. W takiej sytuacji również standardowe procedury – praktykowane przez zwykłego dentystę – nie zdają egzaminu. Tutaj trzeba bowiem zastosować odpowiednie znieczulenie, a potem wykonać profesjonalny i zarazem dokładny zabieg.

Zastanawiasz się nad innymi przypadkami, w których są realizowane takie właśnie czynności? Często chirurgiczne usuwanie zęba jest praktykowane przed rozpoczęciem leczenia ortodontycznego lub nawet w jego czasie.

Dlaczego tak się dzieje?

Czasami ortodonci nie widzą innej drogi, aby można było dokładnie ustawić aparat. Także w tym przypadku bardzo często są usuwane ósemki lub siódemki. Pacjenci nie powinni się jednak tego obawiać, ponieważ są to standardowe procedury. Dzięki temu leczenie ortodontyczne może być natomiast przeprowadzone szybko i efektywnie. Jak w ogóle przygotowywać się do takich zabiegów? Na szczęście nie ma tutaj szczególnych wytycznych. Sam zabieg jest poprzedzony podaniem znieczulenia. Ile to wszystko trwa natomiast w praktyce? Każdy przypadek jest indywidualny. Niektóre zęby są usuwane w ciągu kilku, kilkunastu minut. W skrajnych przypadkach praca chirurga może trwać nawet kilka godzin.