Współczesne tablice to cenni pomocnicy w szkołach, placówkach naukowych, firmach. Mają właściwości, które ułatwiają korzystanie z nich. Dzięki różnym dodatkom są jeszcze bardziej funkcjonalne. Jednym z takich dodatkowych produktów są nakładki magnetyczne z kratką.

Czym są nakładki magnetyczne na tablice?

Nakładkę umieszcza się podobnie jak magnes, czyli łatwo i szybko. I jak magnes, z łatwością ściąga się ją z tablicy, kiedy nie jest potrzebna. Właściwości magnetyczne nadają jej specjalne taśmy. Umieszcza się ją na tablicy z blachy. Nakładka magnetyczna kratka wyróżnia się tym, że ma naniesiony wzór w kratkę. Przydaje się, gdy pracuje się z liczbami i wykresami. Tak jak wygodniej jest czasem pisać coś w zeszycie w kratkę, zamiast gładkim, tak i wygodniej jest na takiej nakładce.

Korzyści z zamówienia nakładki z kratką

Wzór w kratkę jest gotowy. Nie trzeba nanosić go własnoręcznie. Usprawnia to prowadzenie lekcji, szkoleń czy robienie prezentacji. To, że jest już wzór, to jedynie część korzyści. Warto mieć nakładkę magnetyczną w kratkę także z innych powodów. To, co się na niej napisze, łatwo można zetrzeć. Informacje na nakładce można też pozostawić. Miejsca na tablicy się przez to nie blokuje, bo magnetyczny dodatek zostaje zdjęty. Do informacji na nim można powrócić, jeśli to potrzebne, czy to w czasie zajęć, czy później. Można też mieć je naniesione wcześniej i nakleić nakładkę już z np. danymi liczbowymi.

Magnetyczne nakładki – co jeszcze jest ważne?

Produkt ma prostą konstrukcję. Jest też łatwy w obsłudze. Trzeba jednak pamiętać, że są pewne zasady korzystania z niego. Nakładka magnetyczna kratka dostarczana jest z instrukcją. Trzeba jedynie się do niej stosować. Napisy nie mogą pozostawać zbyt długo. Po kilku godzinach trudne stałoby się ich ścieranie. Konieczne jest też używanie odpowiednich markerów i odpowiedniej gąbki. Wybierając nakładkę, warto szukać produktu, który będzie dobrze służył. Najlepiej zamawiać ją w miejscach, w których dba się o jakość.

Nakładkę magnetyczną we wzór kratki warto mieć z różnych powodów. Zwiększa się dzięki temu funkcjonalność tablicy, czyli jedna tablica, a możliwości daje więcej. Jest gotowy wzór, który można odklejać i przyklejać. Usprawnia się i przyspiesza pracę. Jest z różnych względów łatwiej. Można wcześniej przygotować napisy na nakładce. Można też na pewien czas pozostawić napisane informacje po zajęciach czy szkoleniu. Jeśli to szkolenie czy prezentacja, to korzystanie z takiego dodatku zwiększa wrażenie profesjonalizmu.