Woliery stworzone na bazie drewnianej konstrukcji, tej wykonane z profili stalowych ocynkowanych lub aluminiowych to bardzo cenne rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą swoim kotom zapewnić maksymalną swobodę i wygodę, jednocześnie minimalizując niebezpieczeństwa. 

Kot na świeżym powietrzu 

Jeśli tylko masz możliwość, aby zbudować wolierę, koniecznie o tym pomyśl. To rozwiązanie nie jest szczególnie trudne w montażu, konstrukcję stawiasz za pomocą kątowników, a na całości rozciągasz siatkę polietylenową. Stać woliera może w ogrodzie, jak i balkonie, dzięki czemu przestrzeń życia kota natychmiast się powiększa. Jeśli dołożysz do tego drabinki czy pnie, kot jeszcze będzie mógł się swobodnie wspinać, a więc zapewnisz mu nie tylko dostęp do świeżego powietrza, ale i świetną zabawę. Nie będzie to od ciebie wymagać szczególnie dużego wysiłku.

Kocia woliera ogrodowa, tarasowa, balkonowa

Zrobić wolierę możesz zarówno w ogrodzie, jak i na tarasie czy balkonie. To doskonałe rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy mają co najmniej kawałek zewnętrznej przestrzeni, chcieliby go udostępnić kotu, ale jednocześnie zdają sobie sprawę z tego, że kot wychodzący błyskawicznie może złapać choroby przenoszone przez inne zwierzęta, grozi mu także kontakt z pojazdami mechanicznymi i wiele innych zagrożeń. Dzięki wolierze możesz kotu umożliwić wypoczynek razem z tobą w ogrodzie lub na tarasie, a jednocześnie zapewnić odpowiedni poziom ochrony i uchronić przed niebezpieczeństwami czekającymi poza bezpieczną okolicą domu. 

Koty uwielbiają się wspinać, więc zwykły murek nie będzie dla nich żadną przeszkodą, aby wyjść. Montaż siatki wiele tutaj jest w stanie zmienić. Kocia woliera pozwoli ci zadbać, aby kot cieszył się swobodą przez długie lata, nie ryzykując tym samym jednego ze swoich kocich żyć. 

Optymalny rozmiar woliery

Optymalny rozmiar woliery to 5 metrów długości, 2 metry szerokości oraz 2,5 metra wysokości. To wielkość siatki, która zapewnia naprawdę swobodny wybieg, a jednocześnie pozwala się i wspinać i bawić zabawkami, jeśli zdecydujesz się takie w wolierze umieścić. Ważne, aby zadbać także o wybór siatki, którą cechuje wysoka odporność na warunki atmosferyczne. Do tego możesz pomyśleć o umieszczeniu w środku wielopoziomowych konstrukcji. Do wnętrza woliery może wprowadzić wygodna furtka. 

Tak przygotowane woliery to jeden z najlepszych prezentów, jakie możesz sprawdzić swojemu kotu. Doceni on to szczególnie w gorące, upalne dni, kiedy będzie mógł się wygrzewać razem z tobą na słońcu, zamiast znosić dyskomfort w domu lub mieszkaniu.