Praca w Austrii staje się dzisiaj życiowym wyborem setek Polaków. Nie decydują się oni na tymczasowe zatrudnienie, ale zupełne przeniesienie się. Oferowane przez zagranicznych pracodawców warunki sprawiają, że osoby z wykształceniem technicznym przestają się zastanawiać i po prostu aplikują na odpowiednie stanowisko. Niemałe znaczenie mają nie tylko korzyści finansowe, ale także ogólny poziom życia, który można osiągnąć w spokojnej i pięknej pod względem turystycznym Austrii. Co warto wiedzieć, gdy zaczynamy przeglądać oferty pracy w Austrii? W naszym artykule podpowiadamy, jacy pracownicy są najchętniej poszukiwani i gdzie szukać ogłoszeń, które będą odpowiednio zweryfikowane.

Praca Austria

Praca w Austrii to nie tylko szansa na wyższe zarobki, ale przede wszystkim zupełna zmiana perspektywy w życiu. To stosunkowo niewielki kraj, ale jednocześnie prężnie się rozwija i doskonale radzi sobie gospodarczo. Nie da się zaprzeczyć, że jest również bardzo piękny wizualnie. Pracodawcy chętnie decydują się na współpracę z polskimi pracownikami, zapewniając im godne warunki zatrudnienia. Podpowiadamy, gdzie najlepiej szukać pracy za granicą i jacy specjaliści są obecnie najbardziej pożądani na tamtym rynku.

Praca Austria – czy warto?

Austria jest niewielkim krajem w Europie. Mimo swoich rozmiarów, plasuje się na szczycie listy najbogatszych państw świata, którego obywatele mogą spać spokojnie – mają zatrudnienie i atrakcyjne wynagrodzenia. Uśredniając, ich zarobki to blisko 40 tys. rocznie, a stopa bezrobocia nie przekracza 4%. Stała praca w Austrii staje się zdecydowanie bardziej atrakcyjna, gdy weźmiemy pod uwagę także zapierającą dech w piersiach przyrodę i dobrze zaplanowaną infrastrukturę. Okazuje się, że nasi zagraniczni sąsiedzi cieszą się też skutecznym systemem opieki zdrowotnej i społecznej.

Praca w Austrii

Wszystko to sprawia, że Polacy coraz chętniej przeglądają umieszczone w Internecie oferty pracy w Austrii. Większość z nich rozważa przeprowadzkę na stałe. To bardzo proste, odkąd oba kraje pozostają na liście członków zrzeszającej nas w całość Unii Europejskiej. Okazuje się, że nasi rodacy intensywnie korzystają z możliwości znalezienia zatrudnienia poza granicami kraju i nierzadko za swój cel obierają właśnie Austrię.

Oferty pracy Austria – dla kogo jest praca?

Należy zauważyć, że dostępne w Internecie oferty pracy w Austrii są bardzo zróżnicowane. Zdecydowanie najczęściej pojawia się potrzeba zatrudnienia doświadczonych pracowników posiadających wykształcenie w zawodzie technicznym. Nie brakuje interesujących ofert, gdy w okienko wyszukiwarki wpiszesz hasła “elektryk Austria” czy “spawacz Austria”. Niemałe jest również zapotrzebowanie na pomocników budowlanych, monterów klimatyzacji, mechaników, pomoc medyczną, pielęgniarkę czy opiekunów osób starszych i chorych.

Austria praca

Przeglądając oferty pracy w Austrii, można zauważyć, że pracodawcy mają szereg ściśle określonych wymagań, którym trzeba sprostać. Czego mogą od ciebie oczekiwać?

  • Przede wszystkim musisz posiadać komunikatywną znajomość języka niemieckiego, która pozwoli ci się swobodnie porozumiewać z przełożonymi czy innymi członkami zespołu.
  • Okazuje się, że oferty pracy w Austrii obejmują wymaganie wykształcenia kierunkowego. Oczywiście, nie dotyczy to każdej branży, jednak elektryk czy spawacz musi mieć dowód posiadanych kompetencji. Może to być ukończona szkoła branżowa, technikum, studia wyższe czy kurs. Niezbędne są także stosowne dla zawodu uprawnienia.
  • Austriaccy pracodawcy poszukują również osób z doświadczeniem na danym lub podobnym stanowisku. Zanim więc zaczniesz odpowiadać na oferty pracy w Austrii, postaraj się zrealizować niezbędny staż w swoim kraju.

W wielu zawodach wymagane jest także prawo jazdy kat. B czy nawet własny samochód, którym będzie dojeżdżało się do miejsca docelowego z miejsca noclegu.

Oferty pracy Austria

Jak szukać pracy w Austrii?

W Internecie nie brakuje ogłoszeń, które potencjalnie mogą zapoczątkować kontakt z zainteresowanym austriackim pracodawcą. Jednocześnie musisz mieć na uwadze to, że nie wszystkie oferty pracy za granicą są dla ciebie korzystne. Pamiętaj, że podstawą nie są wysokie zarobki, a legalna umowa, która zapewni ci dostęp do wszystkich świadczeń.

Pomocnik budowlany Austria

Skąd mieć pewność, że przeglądane oferty pracy w Austrii są dostatecznie godne zaufania? Najlepiej będzie podjąć współpracę z agencją pośrednictwa pracy Martin Leasing Jobs, która zatrudnia specjalistów od lat weryfikujących potencjalne miejsca pracy ich klientów. Oferują wsparcie na etapie poszukiwań i rekrutacji oraz w czasie przeprowadzki i odnajdywania się w nowych warunkach w zupełnie innym kraju. To kompleksowe wsparcie dla każdego, kto planuje podjąć pracę w Austrii.