PIM to innowacyjny system zarządzania bazą produktową. Od kilku lat z sukcesem potencjał tego rozwiązania jest wykorzystywany przez najbardziej znane światowe marki. Co warto wiedzieć o tym rozwiązaniu? Jakie zalety ma PIM Akeneo? Odpowiadamy poniżej!

  1. PIM, czyli Product Information Management
  2. System PIM Akeneo – spójne dane produktowe i efektywne zarządzanie informacjami

Wdrażanie środowiska PIM w oparciu o Akeneo to rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej osób.

PIM, czyli Product Information Management

Na przestrzeni ostatnich lat na rynku pojawiła się duża liczba narzędzi, które ułatwiają użytkownikom realizację zakupów. Większość z nich nie była jednak na tyle wszechstronna, by sprostać zadaniu połączenia wszystkich obszarów, które są związane ze sprzedażą – nie tylko z punktu widzenia użytkowników, ale również przedsiębiorców. Jak się okazało, rozwiązaniem tego problemu są narzędzia z rodziny PIM (Product Information Management).
Według różnych badań z roku na rok zwiększa się częstotliwość robienia zakupów przez Internet. Cyfrowa rzeczywistość jest dużą szansą, ale też wyzwaniem dla całej branży e-commerce. Dla sprzedawców zwroty, które dość często wynikają z niepoprawnej albo niewystarczająco szczegółowej informacji o produktach, to stały element biznesowy, który bezpośrednio oddziałuje na lojalność konsumentów i rentowność prowadzonego biznesu. PIM jest nie tylko skutecznym sposobem na porządkowanie i magazynowanie danych w przedsiębiorstwach, ale także narzędziem pozwalającym na zaawansowaną edycję treści tekstowych i graficznych. Dzięki temu informacje produktowe będą spójne w każdym kanale sprzedaży. PIM ułatwia przedstawianie prawidłowych informacji produktowych niezależnie od etapu procesu zakupowego, dlatego jest coraz chętniej stosowanym narzędziem.

System PIM Akeneo – spójne dane produktowe i efektywne zarządzanie informacjami

System PIM Akeneo to usługa, po którą zgłaszają się przedsiębiorstwa świadome własnego chaosu dotyczącego gromadzonych i publikowanych informacji o produktach w różnych działach firmy. Wdrożenie systemu PIM jest kompleksową usługą, która składa się z:

  • wdrożenia systemu PIM Akeneo i dostosowania do potrzeb klienta;
  • integracji kanałów sprzedaży i dystrybucji treści;
  • audytu obecnego sposobu gromadzenia informacji o produktach;
  • przygotowania strategii wdrożenia środowiska PIM;
  • doradztwa w stworzeniu logicznych i funkcjonalnych struktur;
  • szkolenia i pomocy dla użytkowników (seo manager, category manager, itp.);
  • ciągłego nadzoru i doradztwa w rozwoju środowiska PIM.

Takie systemy są znakomitym sposobem na ograniczenie liczby ludzkich błędów za sprawą procesów, które skupiają się na walidacji i śledzeniu niekompletnych opisów produktów. Jest to bez wątpienia platforma, która usprawnia codzienną pracę nie tylko sprzedawców w branży e-commerce, ale również dystrybutorów i producentów. Akeneo PIM to rozwiązanie na miarę XXI wieku, które warto stosować!